HomeController :: index
Request
GET Parameters
None
POST Parameters
None
Uploaded Files
None
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "App\Controller\HomeController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "ru" |
| _redirected | true |
| _route | "homepage" |
| _route_params | [ "_locale" => "ru" ] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "8dc3bb" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| content-length | "" |
| content-type | "" |
| cookie | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%223ac2fe%22%2C%22route%22%3A%22app_post_show%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CHomeController%22%2C%22method%22%3A%22showById%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fqrpibkz%5C%2Fwww%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FHomeController.php%22%2C%22line%22%3A239%7D%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| host | "qarlygash.qr-pib.kz" |
| referer | "https://qarlygash.qr-pib.kz/ru/p/14958" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Mon, 27 Apr 2026 08:45:22 GMT" |
| x-debug-token | "bf73d3" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| sf_redirect | "{"token":"3ac2fe","route":"app_post_show","method":"GET","controller":{"class":"App\\Controller\\HomeController","method":"showById","file":"\/home\/qrpibkz\/www\/src\/Controller\/HomeController.php","line":239},"status_code":302,"status_text":"Found"}" |
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:41
[
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 41
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/security-core/Security.php"
"line" => 84
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/security-core/Security.php"
"line" => 66
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Security"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/src/EventListener/SessionListener.php"
"line" => 50
"function" => "getUser"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Security"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 115
"function" => "onKernelController"
"class" => "App\EventListener\SessionListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 206
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 56
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 127
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 196
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 184
"function" => "filterResponse"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 74
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 184
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 29
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/qrpibkz/www/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/home/qrpibkz/www/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "15be8bea9d1fa460cad9ebcb82c973fc" |
| DATABASE_URL | "mysql://qrpibkz_read:baDNLnvDBYrKO8oa0GL5!!@192.168.15.152:3306/qrpibkz?serverVersion=10&charset=utf8mb4" |
| MAILER_DSN | "smtp://192.168.78.63:25?verify_peer=0" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| CONTENT_LENGTH | "" |
| CONTENT_TYPE | "" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/qrpibkz/www/public" |
| DOCUMENT_URI | "/index.php" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HOME | "/home/qrpibkz" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "sf_redirect=%7B%22token%22%3A%223ac2fe%22%2C%22route%22%3A%22app_post_show%22%2C%22method%22%3A%22GET%22%2C%22controller%22%3A%7B%22class%22%3A%22App%5C%5CController%5C%5CHomeController%22%2C%22method%22%3A%22showById%22%2C%22file%22%3A%22%5C%2Fhome%5C%2Fqrpibkz%5C%2Fwww%5C%2Fsrc%5C%2FController%5C%2FHomeController.php%22%2C%22line%22%3A239%7D%2C%22status_code%22%3A302%2C%22status_text%22%3A%22Found%22%7D" |
| HTTP_HOST | "qarlygash.qr-pib.kz" |
| HTTP_REFERER | "https://qarlygash.qr-pib.kz/ru/p/14958" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| PHP_SELF | "/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REMOTE_ADDR | "192.168.15.191" |
| REMOTE_PORT | "36242" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1777279522 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1777279522.0621 |
| REQUEST_URI | "/ru/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/qrpibkz/www/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/index.php" |
| SERVER_ADDR | "192.168.15.151" |
| SERVER_NAME | "*.qr-pib.kz" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "nginx/1.24.0" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,APP_DEBUG,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| TEMP | "/home/qrpibkz/tmp" |
| TMP | "/home/qrpibkz/tmp" |
| TMPDIR | "/home/qrpibkz/tmp" |
| USER | "qrpibkz" |